2 KOŚCIERSKA DRUŻYNA ŻAGIEW”  IM. ŚW. S. MARII FAUSTYNY KOWALSKIEJ

 

Kilka słów o harcerzach spotykających się przy naszej parafii…

   Czy Twoim zdaniem harcerze na obozach taplają się w błocie i śpią z żabami? Czy myślisz, że jedzą tylko grochówkę? A w twojej głowie masz pewnie wizerunek harcerzy z amerykańskich bajek, w których chodzą po domach sprzedając ciasteczka i przeprowadzają starsze kobiety przez jezdnie? Jeśli tak właśnie jest, to znaczy że twój obraz harcerza pochodzi z epoki dinozaurów.

   Ta strona powstała, aby wyprowadzić cię z błędu, bo nasz świat się na tym nie kończy. Gdybyś zapytał kilku przypadkowych harcerzy w naszym mieście o to, dlaczego działają w naszej organizacji, padłaby prosta odpowiedź. Nie dla wiedzy, bo po co się uczyć popołudniami. Nie dla pieniędzy, bo nikt nam za to nie płaci. Rodzice raczej też nikogo nie zmuszają… Zatem DLACZEGO? Dla dobrej zabawy z przyjaciółmi. Spróbuj podpytać swoich rodziców czy dziadków, gdzie się poznali i jak spędzali razem czas. Założymy się, że jeździli razem na obozy? Moi rodzice poznali się właśni e w drużynie harcerskiej. A koleżanki waszych mam czy babć? Na pewno niejedną z nich poznały pełniąc nocną wartę przy namiotach. To u nas jest właśnie najpiękniejsze. To, że przez 10 miesięcy od 8.00 do 15.00 mijasz na szkolnym korytarzu te same osoby, a po południu, w weekend czy w wakacje, wchodząc do harcówki wkraczasz w zupełnie inny świat i poznajesz ludzi, z którymi pewnie w inny sposób nigdy byś się nie spotkał. No właśnie – harcówka. Małe pomieszczenie, w niej kilka starych, obozowych sprzętów, ławki i świeczki. Niby nic specjalnego, a jednak jest w czymś najlepsza. W żadnym innym miejscu na Ziemi tak często się nie śmiałam. Ile rzeczy tam zepsułam, ile stworzyłam, ile wymyśliłam. Było tego sporo bo przychodzę tam z przyjaciółmi już ósmy rok. Ktoś mógłby pomyśleć: ,,oni to lubią”.

Owszem , lubię harcerstwo. Dlatego, że dla mnie harcerstwo to ludzie, śmiech i dobre wspomnienia. A czym jest dla ciebie? Na razie być może niczym, ale masz szansę się o tym przekonać.

My życzymy ci, żebyś poznał to prawdziwe harcerstwo, którym ktoś zaraził kiedyś nas. A jeśli już się w to wejdzie, to harcerzem pozostaje się na całe życie.

ZBIÓRKI KAŻDEGO TYGODNIA
OPIEKUN - KS.PIOTR BULCZAK CR

 

web: www.harcerze.zhr.pl