XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.10.2018r.

1. TYDZIEŃ MISYJNY – „PEŁNI DUCHA I POSŁANI” – to hasło Tygodnia. Pamiętajmy, że Kościół tylko wtedy jest Kościołem Chrystusowym kiedy wypełnia Jego misję.

2. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę (21.10.2018) przeprowadzane są badania niedzielnych praktyk religijnych – „DOMINICANTES ET COMUNICANTES” (uczęszczających na Msze Świętą i przyjmujących Komunię Świętą).

3. Dzisiaj u młodzieży przed kościołem po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć „PAPIESKIE KREMÓWKI”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony jak zawsze na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w naszym kościele koncert z okazji Dnia Papieskiego przygotowany przez Zespół Młodzieży Zmartwychwstańczej.

5. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godzinie 15:00 będziemy sprawować Mszę Świętą dla dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

6. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:30. Modlitwą różańcową modlimy się codziennie po Mszy Świętej o godzinie 7:00 i wieczorem po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Dzieci na nabożeństwo różańcowe zapraszamy od wtorku do piątku na godzinę 16:30. Młodzież zapraszamy na modlitwę różańcową w piątek na godzinę 19:30.

7. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych na listopad i intencje na Msze Święte zbiorowe, które zostaną odprawione 2 listopada w Dzień Zaduszny.

1. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo różańcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00.

2. Siostry Elżbietanki dziękują Bogu i ludziom za 125 lat pobytu w Kościerzynie. Dziękczynna Msza Święta zostanie odprawiona 27 października (sobota) o godzinie 8:30 w parafii Świętej Trójcy. Siostry serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

3. W niedzielę 28 października w Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cela misyjne.

4. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, „Droga”, „Misyjne Drogi” i „W Rodzinie”, a także najnowszy numer naszej gazetki parafialnej „U Janów”.

Ks. Ryszard Pacholec CR