XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2018r.

1. Wyjazd pielgrzymko-wycieczki do Kalwarii Zebrzydowskiej, Łagiewnik, Inwałdu, Wadowic, Częstochowy, Warszawy, Niepokalanowa i Włocławka w poniedziałek 23 lipca o godz. 4:00 rano z parkingu przed Urzędem Miasta .

2. W poniedziałek 23 lipca Święto Św. Brygidy Zakonnicy – Patronki Europy.

3. W środę Święto Św. Jakuba Starszego, Apostoła.

4. W środę 25 lipca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, przed kościołem poświęcenie pojazdów.

5. W czwartek 26 lipca wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – Dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

7. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę 29 lipca będą przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji Pelplińskiej.

8. Pojawiają się ponownie informacje, jakoby można odbyć spowiedź przez Internet. W związku z pytaniami przekazujemy stanowisko Kościoła: NIE MA SAKRAMENTÓW PRZEZ INTERNET, TELEFON, SMS, E-MAIL, LIST. Oto fragment dokumentu Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu z 22 lutego 2002 r. „Kościół a Internet: „Rzeczywistość wirtualna nie jest zamiennikiem Realnej Obecności Chrystusa w Eucharystii, sakramentalnej rzeczywistości innych sakramentów i współudziału w kulcie sprawowanym w żywej wspólnocie. W Internecie nie ma sakramentów; a nawet doświadczenia religijne, możliwe w nim dzięki łasce Boga, nie są wystarczające w oderwaniu od współdziałania z innymi wiernymi w świecie rzeczywistym”.

9. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, „Droga”, „Misyjne Drogi”, „W Rodzinie”.

10. Wszystkim Gościom, Parafianom wypoczywającym na urlopach i wakacjach, życzymy słonecznej pogody, dobrego wypoczynku, życzliwości od spotkanych ludzi, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej i o stosownym stroju przychodząc do kościoła na Eucharystię.

Ks. Ryszard Pacholec CR