III NIEDZIELA ADWENTU  – 16.12.2018r.

1. U Braci Zewnętrznych przed kościołem można nabyć OPŁATKI oraz ŚWIECE WIGILIJNE w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

2. U młodzieży przed kościołem po każdej Mszy Świętej można nabyć sianko na wigilijny stół.

3. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godzinie 15:00 będziemy sprawować Mszę Świętą dla dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

4. Ze świąteczną posługą sakramentalną chorych odwiedzimy w poniedziałek 17 grudnia od godziny 9:00. Ks. Tomasz do swoich chorych uda się w czwartek 20 grudnia.

5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu w piątek 21 grudnia o godzinie 19.00 w kościele. Sakrament Chrztu Świętego będzie udzielony dzieciom w Boże Narodzenie na Mszy Świętej o godzinie 12:15.

7. Serdecznie zapraszamy w sobotę po ostatnich roratach na Adwentowe piernikowanie. Tym razem na kilka godzin nasze salki w Logosie zamienią się w komnaty Pałacu Świętego Mikołaja, których będziemy zdobili pierniczki i babeczki, pisali list do Świętego Mikołaja i wspólnie tworzyli najdłuższy łańcuch choinkowy. A elfy zadbają o to, żeby buzie najmłodszych były również uśmiechnięte i kolorowe. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, zapraszamy więc wszystkie chętne dzieci na tradycyjne kakao i słodką zabawę.

1. W tym tygodniu spowiadamy codziennie od godziny 6:20 do 8:30 i po południu od godziny 17:00 do 19:00.

2. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, „Droga”, „Misyjne Drogi” i „W Rodzinie” oraz najnowszy numer naszej gazetki parafialnej „U Janów”.

Ks. Ryszard Pacholec CR