OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 18.03.2018 r.

                     

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które pomogą nam duchowo przeżyć największe święta chrześcijańskie: Zmartwychwstania Pana Jezusa. Rekolekcje głosi Ks. Arkadiusz Kita CR – przełożony naszego domu zakonnego w Gdańsku – serdecznie witamy i prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcji.

PROGRAM REKOLEKCJI

-  dzisiaj Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy Świętych,

- w poniedziałek, wtorek i środę (19 marca do 21 marca) Nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9:30, 15:45 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godzinie 8:00),

- w poniedziałek, wtorek i środę (19 marca do 21 marca) Nauki rekolekcyjne dla Młodzieży ze Szkoły Budowlanej  i Drzewnej o godzinie 10:30. W środę na zakończenie Msza Święta o godzinie 10:30, a spowiedź dla młodzieży od godziny 10:00.

- Spowiedź  - codziennie na Mszy Świętej o godzinie 7:00 i od godziny 9:00 do 10:30 oraz po południu od godziny 15:30 do 16:30 i 17:30 do 19:00.

Wszystkich Parafian i Uczęszczających do naszego kościoła zapraszamy do licznego udziału w spotkaniach rekolekcyjnych.

 1. Przed kościołem u Braci Zewnętrznych można nabyć „Paschaliki” – Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 2. Przed kościołem Marianki zbierają ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego – za zrozumienie i ofiarność „Bóg zapłać”.

 3. Przed kościołem Młodzież z Ekonomika prowadzi akcję na pomoc dla chorej Kamili Borkowskiej – zbiera ofiary i rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

 4. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00 – zapraszamy.

 5. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godzinie 14:30 będziemy sprawować Mszę Świętą dla dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do godziny 20:00. Podczas adoracji dyżur w konfesjonale i okazja do spowiedzi.

 7. W piątek DROGA KRZYŻOWA o godzinie 8:30 i 18:45. Droga Krzyżowa o godzinie 18:45 przejdzie ulicami naszej parafii: Wybickiego, Kartuską, Os. 1000-lecia, Heykiego, Rogali, Sikorskiego i do kościoła.

 8. Ze świąteczną posługa sakramentalną do chorych kapłani udadzą się w Wielki Poniedziałek 26 marca. W kancelarii parafialnej można zgłaszać dodatkowych chorych do których kapłani nie udają się w I soboty.

 9. W przyszłą niedzielę – 25 marca – NIEDZIELA PALMOWA.

Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. O godzinie 11:00     poświęcenie palm przed kościołem i procesja z palmami do świątyni. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 – rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

 1. W Niedzielę Palmową – 25 marca – obchody XXXIII Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 13:15 przed Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy do udziału młodzież naszej parafii. Program DNIA MŁODZIEŻY na tablicy ogłoszeń. 

 2. Szkoła podstawowa nr.4 w Kościerzynie przypomina, ze kończy się rekrutacja do klas I na rok szkolny 2018/2019. Wszystkich, którzy chcieliby zapisać swoje dzieci, serdecznie zapraszamy w najbliższy poniedziałek do sekretariatu szkoły.

 3. Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr.4 serdecznie zapraszają w sobotę 24 marca 2018 roku, na „Dzień otwarty” szkoły. Od godziny 12:00 do 14:00 odbywać się będą występy, animacje, zabawy oraz kiermasz ozdób świątecznych. Rodziców, uczniów oraz wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do odwiedzin. Jest to nie tylko okazja do zapoznania się z naszą ofertą, ale także sposób na miłe, rodzinne spędzenie czasu – zapraszamy.

 4. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, „Droga”, „W Rodzinie”.

                                                       

                                                                          Ks. Ryszard Pacholec CR

                                                                    Proboszcz