ŚWIĘTO CHRZTU CHRYSTUSA  - 13.01.2019r.

1. W Niedzielę Chrztu Chrystusa kończy się Okres Bożego Narodzenia. W kościele w Polsce zachowujemy śpiew kolęd i wystrój świąteczny do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.

2. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na MISJE KATOLICKIE

– „Bóg zapłać”.

1. Dzisiaj o godzinie 15:00 Msza Święta dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy zostaną poświęcone świece.

Po Mszy Świętej spektakl pt. „Bożonarodzeniowy prezent” w wykonaniu Scholii „Canticorum”. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy aby miło spędzić niedzielne popołudnie.

1. Dzisiaj o godzinie 17:00 w „Logosie” spotkanie opłatkowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza, Duszpasterstwa Młodzieży Zmartwychwstańczej i Marianek – razem z Rodzinami.

2. We wtorek 15 stycznia Msza Święta o godzinie 18:00 Za śp. Ks. Kazimierza Kryzla CR w pierwszą rocznicę śmierci.

3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Kapłani przychodzą do naszych domów z modlitwą i błogosławieństwem. Porządek kolędy taki jaki został podany w otrzymanym informatorze.

4. Prosimy by na czas kolędy korzystać z sakramentu spowiedzi podczas Mszy Świętych porannych. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

5. Przypominamy, że w każdy wtorek po Mszy Świętej o godzinie 8:00 w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

1. W czwartek po Mszy Świętej o godzinie 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20:00.

2. W niedzielę 20 stycznia ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

3.  W niedzielę 20 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej u Sióstr Niepokalanek będziemy sprawować Mszę Świętą dla Dzieci niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół.

4. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, „Droga”, „Misyjne Drogi”.

Ks. Ryszard Pacholec CR