III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017r.

Koci 1

1.       Dzisiaj przed kościołem do puszek zbieramy ofiary na „Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie” – za zrozumienie i ofiarność „Bóg zapłać”.

2.       U Braci Zewnętrznych przed kościołem można nabywać poświęcone Opłatki oraz Świece Wigilijne w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

3.       Młodzież przed kościołem rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.

4.       W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godzinie 15:00 będziemy sprawować Mszę Świętą dla dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin
i przyjaciół.

5.       Ze świąteczną posługą sakramentalną chorych odwiedzimy
w poniedziałek 18 grudnia od godziny 9:00.

6.      W tym tygodniu w Logosie odbędą się spotkania dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek 19 grudnia:

- o godzinie 18:45 klasy 7 grupa I i II,

- o godzinie 19:30 klasy 7 grupa III i IV.

W środę 20 grudnia:

- o godzinie 18:45 klasy 2 gimnazjum grupa I i II,

- o godzinie 19:30 klasy 2 gimnazjum grupa III i IV.

7.       W czwartek 21 grudnia nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

8.        Katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu w piątek 22 grudnia o godzinie 19:00 w kościele. Sakrament Chrztu Świętego będzie udzielany dzieciom w Boże Narodzenie na Mszy Świętej o godzinie 12:15.

9.        W tym tygodniu spowiadamy codziennie od godziny 6:20 do 8:30 i po południu od godziny 17:00 do 19:00.

10.                   W sobotę 23 grudnia – Kancelaria Parafialna – NIECZYNNA.

11.                   W IV Niedzielą Adwentu Msze Święte odprawiamy od godziny 6:30 do 12:15.

12.                   W IV Niedzielę Adwentu 24 grudnia popołudniu Wigilia Bożego Narodzenia.

Wieczór Wigilijny – zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczór Wigilijny w naszej Polskiej tradycji jest najbardziej uroczystym, rodzinnym wieczorem roku. W czasie POLSKIEJ WIECZERZY WIGILIJNEJ czytamy Pismo Święte, odmawiamy modlitwę, łamiemy się opłatkiem, zostawiamy jedno wolne nakrycie, wzajemnie obdarowujemy się upominkami, śpiewamy kolędy i udajemy się na PASTERKĘ. Zadbajmy, by Wieczerza Wigilijna Święta Bożego Narodzenia w naszych domach były przeżyte w duchu rodzinnym i religijnym.

13.                   W naszej parafii odprawiamy dwie PASTERKI o godzinie 22:00
i 24:00. Po Pasterkach wspólnie łamiemy się opłatkiem i składy sobie życzenia.

14.                   W Boże Narodzenie 25 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6:30.

15.                   Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”, „Droga”, ,,Misyjne Drogi”, „W Rodzinie”, nowy numer naszej gazetki parafialnej „U Janów”, a także kalendarze wydane przez wydawnictwo „Bernardinum”.

Ks. Ryszard Pacholec